Реєстрація юридичних осіб

Реєстрація бізнесу та

громадських організацій

Міжнародне об’єднання адвокатів і юристів

з офісами в містах Київ і Харків

Старт будь-якого бізнесу починається з реєстрації юридичної особи. Від того наскільки вивіреним і юридично грамотним буде цей перший крок залежить подальший успіх вашого підприємства. Україна йде по шляху поступової лібералізації умов ведення бізнесу. В першу чергу це стосується питань відкриття та реєстрації юридичних осіб. Однак, процес відкриття бізнесу досі не простий. Основні питання та проблеми виникають на етапі підготовки установчих документів. Адвокатське об’єднання “Мagisters” надасть у ваше розпорядження адвокатів по корпоративному праву які супроводжуватимуть весь процес відкриття і реєстрації вашого підприємства.

Реєстрація юридичних осіб

Фізична Особа – Підприємець
( ФО – П )

Найчастіше вибирається для ведення малого і середнього бізнесу.

Товариство з Обмеженою Відповідальністю
( ТОВ )

Найпоширеніший тип юридичної особи в Україні.

Громадська організація
( ГО )

Объединение граждан на основе общности интересов.

On – line

Мы ценим ваше время ! Если у вас возник вопрос или вы готовы заказать услугу – звоните прямо сейчас или свяжитесь с нами при помощи удобного мессенджера.

Порядок реєстрації юридичної особи

підготовка до процесу реєстрації

Етап підготовки до старту процесу реєстрації, в свою чергу, можна умовно розділити на два етапи:

  • етап визначення основних положень майбутнього юридичної особи

На цьому етапі відбувається знайомство підприємця з особливостями реєстрації. Також він визначається з формою ведення бізнесу, його напрямками. Визначає склад засновників, назва і адреса підприємства, види діяльності і масу інших, основоположних моментів, необхідних для подальшої реєстрації юридичної особи. Для того, щоб вирішити ці питання максимально виважено, найкращим рішенням стане отримання первинної консультації адвоката по корпоративних справах. Консультація буде вкрай корисна навіть якщо ви вирішите проводити подальшу реєстрацію самостійно.

  • етап, безпосередньої, підготовки документів

Після того, як ви визначилися з ключовими питаннями реєстрації вашого майбутнього підприємства або організації настала черга документального оформлення. Вам необхідно підготувати пакет документів, що відповідає вимогам законодавства щодо обраного вами юридичної особи. Для більшості юридичних осіб, крім ФО-П такий пакет буде складатися з:

  • Заяви про реєстрацію певної форми *;

*зразки форм заяв можна завантажити на сайті Міністерства юстиції України;

  • Статуту підприємства або організації завірений підписами засновників і прошитий;
  • Протоколу зборів засновників (учасників) товариства або рішення засновника;
  • Копії паспортів та податкових номерів учасників;

паспорта повинні бути дійсні на момент подачі документів – вклеєні фотографії 25, 45 років, якщо паспорт у вигляді книжечки і триває термін дії для ID- карти

У разі, якщо процес реєстрації здійснює представник, необхідно надати довіреність на право здійснювати реєстраційні дії.

Правила реєстрації юридичної особи

При підготовці документів для реєстрації юридичної особи необхідно також враховувати:

Господарський кодекс України висуває вимоги до установчих документів створюваного юридичної особи. У ньому повинні бути відображені дані про форму товариства, органах управління товариством та компетенцій, які цим органам надаються. Важливо вказати за якими з ключових моментів необхідно одноголосне рішення учасників. Також обов’язково вказати коло питань, для вирішення яких потрібно кваліфіковане більшість голосів. Необхідно, також визначити коло учасників товариства, розмір (частку) їх участі в суспільстві.

На даний момент в Україні є використання модельних статутів, розроблених міністерством юстиції. Це спрощений типовий статут яким може скористатися будь-який починаючий підприємець. Про бажання здійснювати свою діяльність на підставі модельного статуту вам досить повідомити в заяві. Однак, виходячи з практики, ми б не рекомендували використовувати модельний статут через його шаблонності. У кожного підприємства свої особливості. Також особливі взаємини між засновниками. І для того, щоб зробити ваш бізнес найбільш довговічним, а відносини власників бізнесу рівними потрібно створювати статут з урахуванням всіх особливостей.

Потрібно відзначити що реєстрація громадських організацій і політичних партій не передбачає використання модельних статутів. ця опція існує тільки для господарських товариств.

Відкриття юридичної особи

Отже, ви підготували всі документи і сформували пакет для реєстрації. Тепер необхідно передати пакет документів для реєстрації і внесення даних до реєстру юридичних осіб. Безпосередньо реєстрацію юридичної особи та внесенням його до реєстру юридичних осіб займаються державні реєстратори, однак звернутися до них безпосередньо неможливо. Вірніше, це можливо тільки в разі подачі заявки он – лайн. Якщо ж ви подаєте документи в паперовому варіанті то необхідно подати сформований пакет документів таким способом:

Ви можете звернутися в центр надання адміністративних послуг та подати пакет документів туди. Слід звертати увагу, що не всі центри надають таку послугу. Перед подачею слід уточнити можливість звернення саме в обраний центр.

Пакет документів можна подати через нотаріуса. Не всі нотаріуси хочуть займатися реєстрацією юридичних осіб. швидше за все вам потрібно буде зв’язатися з кількома з них перш ніж знайдете того хто прийме у вас документи.

До плюсів і мінусів обох способів подачі документів для відкриття юридичної особи можна віднести те, що за послуги нотаріуса доведеться заплатити певну суми, зате ви будете позбавлені від черг, звичайних для центрів надання адміністративних послуг.

Потрібно відзначити, що реєстрація громадських організацій здійснюється шляхом звернення до територіального органу міністерства юстиції

Після звернення для подачі готового пакету документів проводиться перевірка документів на відповідність вимогам, після чого всі документи скануються і відправляються реєстратору. Заявник же отримує на руки опис прийнятих документів із зазначенням коду реєстраційної дії.

Якщо все було зроблено правильно то в результаті розгляду ви отримуєте на руки виписку з єдиного реєстру. У разі ж, якщо будуть знайдені помилки то документи повернуть для усунення недоробок. Після приведення у відповідність ви можете заново подати виправлений документ.

Реєстрація юридичної особи, в якому засновник іноземець

У разі якщо засновником юридичної особи виступає іноземець – процес не буде принципово відрізнятися від звичайного. Потрібно буде простежити за наявністю у іноземця податкового номера. У разі відсутності необхідно спочатку його отримати, так як без нього участь такого іноземця в господарській діяльності неможливо. Далі, потрібно буде зробити переклад паспорта іноземця на українську мову, з нотаріальним посвідченням підпису перекладача. Слід також зазначити, що іноземець може бути призначений на посаду директора, так само як і на будь-яку іншу посаду в своєму підприємстві тільки при наявності у нього постійної посвідки на проживання в Україні. У всіх інших ситуаціях від іноземця буде потрібно додаткове отримання дозволу на працевлаштування в Україні.

Якщо ж засновником виступає іноземна юридична особа, необхідно надати виписку / довідку з реєстру країни походження про реєстрацію. Такий документ повинен бути в установленому порядку легалізовано для використання в Україні: штамп “апостиль” або консульська легалізація.

Додаткові етапи реєстрації юридичної особи

облік в податкових органах

Здійснити постановку на облік в податкових органах, з недавніх пір, можна в рамках одного процесу з реєстрацією юридичної особи. У формах для реєстрації заповнюються певні поля і графи і реєстратор, спільно з реєстрацією відправляє дані в податкові органи про обраної вами формі оподаткування. Якщо ви ще не визначилися з бажаною формою оподаткування можна ці графи не заповнювати, а звернутися в податкову пізніше.

печатка

Раніше обов’язковий елемент юридичної особи – друк, на сьогодні не актуальне. Законодавчо знято вимогу обов’язкової наявності печатки у юридичної особи. Більш того, заборонено вимога, для всіх державних органів, печаток від суб’єктів господарської діяльності. Але багато хто продовжує виготовляти печатку для додання більшої ваги і елемента солідності своєму бізнесу.

банківський рахунок

Відкриття рахунку обов’язковий елемент для будь-якого господарського товариства. Більшість громадських і благодійних організацій також потребують відкриття рахунку. Повні вимоги до цього процесу залежать від банку який ви вибираєте. Мінімальний пакет документів, що зазвичай надаються банку:

  • Копія наказу про призначення директора;
  • Копії паспортів та інн директора та засновників;
  • Копія наказу про вступ директора на посаду;
  • Картки із зразками підписів;

Як ми бачимо з усього вищевикладеного процес реєстрації юридичної особи все ще складний для людини вперше зіткнувся з цим процесом. Для впевненості в результаті найкраще довірити його професіоналам!

61057, Украина, Харьков, площадь Конституции 21, офис 1

+38 (096) 796 71 05

lawmagisters@gmail.com