Реєстрація громадської організації

Реєстрація громадських

организацій

Реєстрація громадської організації

Громадські організації досить поширені в Україні. Найбільш активно & nbsp; громадські рухи почали розвиватися після 2014 року на хвилі ентузіазму населення. На сьогодні, громадські активісти об’єднані в тисячі, різних за своїми завданнями і напрямками діяльності, громадських організацій. Основним завданням таких організацій є захист прав і свобод людей, які входять в такі об’єднання. За великим рахунком, саме весь масив громадських організацій і створює основний кістяк громадянського суспільства в Україні. Громадські організації, поряд з політичними партіями, є єдиними легальними формами участі громадян в суспільному і політичному житті країни. Для того, щоб ваша громадська діяльність була максимально ефективною, необхідно почати з вірного старту – грамотної реєстрації громадської організації.

Громадські об’єднання в Україні діляться на два види:

  • Громадська організація – засновниками та учасниками якої є фізичні особи;
  • Громадський союз – засновниками якого можуть бути, виключно, юридичні особи, а учасниками як юридичні так і фізичні особи;

Стати учасником громадської організації може бути як громадянин України так і іноземець, або особа без громадянства.

Вік з якого допускається участь у громадській організації – 18 років. Для дитячих і молодіжних громадських організацій – вік участі з 14 років.

Ключовим відмітним моментом громадської організації є відсутність фінансового інтересу учасників в діяльності такого об’єднання. При цьому громадська організація має права вести господарську діяльність. Але така діяльність повинна служити виключно рішенням статутних завдань організації, а не отримання прибутку її учасниками.

On – line

Ми цінуємо ваш час! Якщо у вас виникло питання або ви готові замовити послугу – дзвоніть прямо зараз або зв’яжіться з нами за допомогою зручного мессенджера.

Реєстрація громадської організації ціна

Вартість реєстрації громадської організації залежить від цілого ряду чинників: кількості засновників організації, роду діяльності, регіону в якому знаходиться керуючий орган організації і де відповідно буде здійснюється державна реєстрація вашої організації, наявність регіональних підрозділів організації в інших областях і інших чинників. Нижче наведена приблизна базова вартість надання послуг з реєстрації громадських організацій в місті Києві та місті Харкові. Дана вартість не є офертою (публічною пропозицією укладення договору). Остаточна вартість може бути визначена тільки після ознайомлення з усіма аспектами вашої майбутньої громадської діяльності

Регіональна Громадська Організація
от

2 800 ₴

Організація має тільки один підрозділ, не більше двох засновників і стандартний Статут.

Всеукраїнська Громадська Організація
от

6 000 ₴

Підготовка пакету документів для реєстрації як головної організації так і регіональних відділень.

Особливі Випадки Громадських Організацій
от

9 000 ₴

Розробка складних статутів для організацій особливого виду і антирейдерські доповнення .

Регіональна громадська організація

Адвокатське об’єднання “Magisters” пропонує взяти на себе всі питання оформлення громадської організації. Ми готові запропонувати повний комплекс послуг з підготовки пакета документів і провести подальшу легалізацію громадської організації в Києві і Харкові. Регіон проведення процедури реєстрації громадської організації вибирається виходячи з наявного у вас юридичної адреси. При цьому регіональний статус громадської організації ніяк не заважає проводити діяльність і в інших регіонах України. Безумовно, починати свою громадську діяльність набагато зручніше зі створення регіональної громадської організації. Надалі, при розширенні діяльності, вам ніщо не завадить розвинути її до всеукраїнської.

Міжрегіональна громадська організація

Якщо ваша громадська діяльність одержала певний розвиток то ви можете надати своїй організації, що стала міжрегіональної громадською організацією, – статус “всеукраїнська громадська організація”. Юридично, такий статус надається в разі якщо громадська організація має свої підрозділи в більшості регіонів України. Тобто, необхідно зареєструвати окремі підрозділи організації в 14 регіонах України, і ви зможете претендувати на міжрегіональний статус – “Всеукраїнська громадська організація”. Після реєстрації такого статусу Міністерство юстиції щорічно підтверджує наявність всіх підрозділів і продовжує статус.

Порядок реєстрації громадської організації

Умовно весь процес реєстрації вашої громадської організації можна розділити на п’ять етапів:

  • Підготовка до проведення загальних установчих зборів засновників організації;
  • Проведення загальних зборів засновників;
  • Підготовка пакету документів для проведення державної реєстрації;
  • Державна реєстрація громадської організації;
  • Отримання статусу неприбутковості в податкових органах;

I. Підготовка до проведення загальних зборів засновників організації

Є, мабуть, найважливішим етапом всього процесу легалізації вашої громадської організації. На цьому етапі проводиться обговорення майбутніми засновниками організації загальної концепції організації, її назви, & nbsp; цілей і завдань, структури організації в цілому, і порядку управління, визначаться кандидати в органи управління організацією. Також на цьому етапі проводяться узгодження з усіх питань порядку денного установчих зборів і попереднє обговорення проектів статутних документів організації. В першу чергу & nbsp; – узгодження пунктів статуту громадської організації. Після узгодження всіх принципових питань можна призначати дату установчих зборів громадської організації. Природно, якщо у вас є питання з якими вам важко визначитися чи якщо ви вперше стикаєтеся з питаннями легалізації громадської організації найкращим рішенням буде вдатися до допомоги адвоката. Юридична допомога адвоката допоможе вам уникнути помилок на початку шляху і суттєво спростить процес реєстрації вашої громадської організації.

II. Проведення установчих зборів громадської організації

Якщо етап підготовки був поведений якісно то залишається просто закріпити досягнуті домовленості & nbsp; у вигляді рішень установчих зборів учасників. Таке рішення оформляється у вигляді протоколу установчих зборів. Необхідно нагадати, що засновників громадської організації може бути не менш двох осіб. Одноосібно заснувати громадську організацію неможливо. Також важливо відзначити, що на відміну від господарських товариств, де засновники є власниками створеної організації в громадській організації це не так. Будь-які повноваження засновників закінчуються в момент державної реєстрації громадської організації. Далі, вони залишаються в своїй організації на загальних підставах і навіть можуть бути позбавлені членства в такій організації. При цьому в реєстрі дані про них залишаться як про осіб заснували цю громадську організацію.

III. Державна реєстрація громадської організації

Після проведення установчих зборів та формування повного пакету документів протягом 60 днів необхідно звернутися до територіального органу Мін’юсту для реєстрації громадської організації. Проводиться перевірка всіх статутних документів. Особлива увага приділяється протоколу установчих зборів, статуту організації та назвою.

  • Назва організації

Назва громадської організації повинне відповідати законодавчим вимогам:

бути унікальним, тобто не повторювати назву будь-який інший вже зареєстрованої організації; перша частина назви повинна визначати статус організації: “громадська організація” або “громадський союз”, також якщо організація є дитячої або молодіжної це також потрібно вказати в назві; якщо, надалі, планується отримувати статус всеукраїнської організації в назві потрібно вказати “всеукраїнська”, але потрібно не забувати, що статус всеукраїнської організації необхідно підтверджувати;

Назва організації не повинно дублювати найменування органів влади, історичних державних найменувань, термінів: “комунальний”, “національний”, “державний” тощо.

  • Статут організації

Статут організації повинен включати ряд ключових елементів:

найменування організації; мети і завдання організації; & nbsp; порядок прийняття статуту та внесення до нього змін; відомості про керівні органи організації; порядок прийняття і виключення учасників організації; джерела фінансування організації; порядок звіту керівних органів і порядок оскарження їх рішень; способи створення окремих підрозділів організації; принципи саморозпуску організації;

Природно, на додаток до обов’язковим, статут організації може включати положення які самі учасники побажали включити.

  • Символіка громадської організації

Питання, який безпосередньо не відноситься до процесу реєстрації, проте, досить важливий. Законодавство дозволяє громадському об’єднанню мати власну символіку. Вимоги до символіки практично аналогічні вимогам до назви. Не можна повторювати вже наявну символіку, державний, & nbsp; в тому числі і інших держав. Не можна застосовувати законодавчо заборонену символіку.

IV. Відкриття громадської організації

Територіальний підрозділ міністерства юстиції проводить перевірку правильності документів. Протягом 5 днів вони повинні винести рішення, однак законодавство дає їм в окремих випадках можливість продовжити термін на 15 днів. слід зазначити, що реєстратори, в більшості випадків, активно використовують це своє право. У разі виявлення невідповідностей, або наявності претензій до змісту документів – реєстраційний пакет документів буде повернутий для виправлення невідповідностей. Таким чином процес реєстрації може розтягнуться на невизначений час. Якщо ви хочете зберегти свої нерви і час, і, в той же час отримати легалізовану громадську організацію – довірте весь процес нашим фахівцям. Ми оформимо вашу громадську організацію швидко і правильно.

V. Отримання статусу неприбуткової організації

Останнім, важливим, етапом в процесі реєстрації громадської організації буде отримання статусу неприбуткової організації. Для цього ви повинні подати відповідну заяву до податкових органів (форма № 1-РН). ваша організація буде включена до реєстру неприбуткових організацій.

61057, Україна, Харків, майдан Конституції 21, офіс 1

+38 (096) 796 71 05

lawmagisters@gmail.com