Підтвердження громадянства дитини

Підтвердження громадянства дитини

Київ | Харків

Супровід імміграційним адвокатом підтвердження

громадянства дитини

Підтвердження громадянства дитини

Питання необхідності підтвердження громадянства дитини зазвичай виникає раптово. Це призводить до цілого ряду проблем, пов’язаних зі терміновість і відсутності розуміння процесу. Можна з упевненістю порекомендувати не затягувати зі зверненням і заздалегідь, у зручний час провести процедуру підтвердження громадянства вашої дитини.

Підтвердження громадянства дитини – це юридично значуща процедура, за допомогою якої батьки, своїм рішенням, визначають, яке громадянство матиме їхня дитина до настання повноліття. Природно, що це рішення має бути прийнято за взаємною згодою обох батьків і не суперечити інтересам дитини. Після досягнення повноліття (в Україні з 18 років) дитина вже матиме право самостійно визначати – чи захоче він залишитися в українському громадянстві.

Підтвердження громадянства дитини – самостійно або довірити адвокату ?

Раз Ви потрапили сюди, значить для Вас важливим є питання підтвердження громадянства дитини. Швидше за все Ви задавали собі питання про те, як краще вчинити: довірити адвокату представити Ваші інтереси в міграційній службі і доручити йому оформити & nbsp; довідку про підтвердження громадянства дитини або ж постаратися зробити все самостійно

Ми готові прийняти на себе всі питання проходження процедури підтвердження громадянства вашої дитини і зробити цей процес максимально швидким і комфортним.

On – line

Ми цінуємо ваш час! Якщо у вас виникло питання або ви готові замовити послугу – дзвоніть прямо зараз або зв’яжіться з нами за допомогою зручного мессенджера.

Чи потрібно підтверджувати громадянство дитини

Підтвердження громадянства дитини з одного боку дає можливість чітко визначити правовий статус дитини, з іншого дає певні можливості батькам.

Підтвердження громадянства України дає можливість:

 • отримувати медичне обслуговування в Україні;
 • користуватися преференціями в навчанні: & nbsp; дитячі дошкільні установи, школа;
 • соціальні пільги та виплати;
 • можливість оформити паспорт для виїзду за кордон (безвіз з більш ніж 100 країн, в тому числі ЄС);

Для батьків, якщо батьки – іноземці, наявність дитини – громадянина України дає право на отримання постійного виду на проживання з подальшою можливістю претендувати на громадянство України. Само собою зрозуміло, що скористатися цими переваги можна тільки після проходження процедури підтвердження громадянства України для дитини.

Підтвердження громадянства дитини в Україні – кому послуга буде необхідна?

Підтвердження громадянства відбувається з усіма дітьми, народженими в Україні. Однак, для дітей обоє батьків яких – громадяни України, і сам дитина народилася в Україні ця процедура відбувається в “автоматичному”, формальному режимі і непомітна простому обивателю. У разі, якщо один або обидва батьки іноземці, або сам дитина народилася за кордоном, виникає питання про громадянство дитини. Чи хочуть батьки, щоб дитина була громадянином України або визначили йому інше громадянство.

Категорії :

 • один з батьків дитини іноземець *, другий громадянин України, дитина народилася в Україні і батьки хочуть підтвердити громадянство своїй дитині;
 • обоє батьків іноземці *, дитина народилася в Україні і батьки хочуть підтвердити дитині громадянство України;
 • батьки громадяни України, дитина народилася за кордоном, батьки хочуть підтвердити дитині українське громадянство;

 *під терміном іноземці ми розуміємо як іноземних громадян або підданих, так і осіб без громадянства

Для того щоб батьки – іноземці могли підтвердити громадянство своїй дитині вони повинні були на момент народження дитини легально перебувати в Україні: мати діючу візу, постійний або тимчасовий вид на проживання, або, для країн з безвізовим режимом перебування, мати НЕ прострочений термін перебування в Україні . Також іноземці можуть мати статус біженця або особи що вимагає додаткового захисту.

Етапи підтвердження громадянства дитини:

 •   попередня консультація

Найважливіший етап всієї процедури. Під час консультації імміграційний адвокат зможе допомогти визначити повний пакет документів, вирішити питання, які додаткові документи необхідно витребувати. Помилка на початковому етапі, найчастіше, може перекреслити всі подальші зусилля або ж створити величезні перешкоди при подальшому оформленні

 •   витребування необхідних, відсутніх документів

На основі аналізу результатів консультації, адвокат формує повний пулл документів, які необхідно отримати додатково. Надалі, ми або істребуем необхідні документи у відповідних установах: РАГС, Держархів, ГМС, ЦНАП і.т.п., або відправляємо адвокатські запити для встановлення певної інформації. У найскладніших ситуаціях, адвокат звернеться до суду для встановлення необхідного юридичного факту.

 • формування повного пакету документів для подачі в міграційний орган

за результатами попередніх етапів може бути сформований повний пакет документів, необхідний для подачі в органи міграційної служби для отримання довідки про підтвердження громадянства дитини.

 • погодження готового пакету документів

Процес оформлення підтвердження громадянства дитини прописаний законодавчо. Однак, з огляду на особливості нашої правової системи ніколи не можна бути гарантованим від свавілля. З метою економії часу клієнта і, головне, з метою недопущення можливості відмови в оформленні, наші адвокати завжди проводять попереднє узгодження пакету документів з інспекторами міграційної служби. У разі виникнення спірних моментів ми знаходимо рішення до моменту подачі документів.

 • подача пакету документів до територіального органу ДМС України

Якісна робота на всіх попередніх етапах дає можливість клієнту подати документи для оформлення підтвердження громадянства дитини в максимально комфортних умовах і з мінімальними витратами часу.

 • супровід процесу оформлення і контроль термінів

Імміграційний адвокат віддалено супроводжує весь процес оформлення довідки про підтвердження громадянства дитини. Це дає можливість вчасно відстежувати всі етапи оформлення та уникнути непередбачених “форс – мажорних” ситуацій.

 • супровід процесу отримання готової довідки

Мабуть найпростіший і найприємніший як для клієнта, так і для адвоката етап – етап отримання готової, оформленої, довідки про підтвердження громадянства дитини.

Які документи потрібні для підтвердження громадянства дитині

Для того, щоб підтвердити громадянство дитини необхідно підготувати пакет документів для подачі в органи міграційної служби. Відповідно до того, хто є батьками дитини, яке у них громадянство і яким чином вони перебувають в Україні і буде формуватися перелік необхідних документів. Пакет документів для підтвердження громадянства дитини має як певні спільні риси для всіх категорій громадян, так і відмінності по різним категоріям категоріям.

Документи для підтвердження громадянства дитини :

1. Документ, що підтверджує народження дитини

    таким документом може служити свідоцтво про народження дитини, якщо дитина народжена в Україні і будь-який інший документ, відповідний правовим вимогам тієї держави де він народився, якщо народився він не в Україні. Слід зазначити, що якщо дитина народжена не в Україні, то документ, що засвідчує факт народження повинен бути легалізований відповідним чином. Це може бути проставлення штампу “апостиль” на документі або більш складна процедура консульської легалізації документів. & Nbsp; Який з варіантів легалізації застосовувати – залежить від того, чи є країна учасником – підписантом Гаазької конвенції 1961 року «Гаазька конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, від 5 жовтня 1961 року»

2.  Витяг з реєстру органів РАГС про реєстрацію народження з зазначенням статей Сімейного кодексу України щодо якої оформлялося батьківство

     цей документ необхідний тільки для дітей, народжених в Україні. Для інших дітей наявність такого вилучення з реєстру не потрібно.

3. Паспорти батьків

Найпоширеніша ситуація, коли один з батьків є громадянином України, а другий іноземець, або особа без громадянства (рідкісний випадок). & Nbsp; При такому варіанті, для підтвердження громадянства дитини необхідний паспорт заявника – в переважній більшості випадків таким заявником виступає батько – громадянин України, від нього вимагається звичайна ксерокопія всіх сторінок паспорта + оригінал паспорта для звірення інспектором міграційної служби. Оригінал тут же повертається власнику.

 Від другого з батьків – іноземця необхідний переклад паспорта на українську мову з нотаріальним посвідченням перекладу нотаріусом.

У разі, якщо батько й мати – іноземці, надається нотаріально – завірений переклад паспортів обох батьків. Заявником, в такому випадку, буде виступати один з батьків з вибору.

4. Легальність перебування в Україні

Для того, щоб іноземець міг звернутися до міграційних органів з метою підтвердження громадянства дитини він повинен легально перебувати в Україні. Ця вимога стосується тільки того з батьків, який звертається із заявою. & Nbsp; Іноземець може перебувати в Україні 90 днів (для країн з безвізовим режимом) або на термін дії візи (для “візових” країн). Також легальність може підтверджуватися посвідченням на тимчасове або постійне проживання або посвідченням біженця або довідкою про те що особа звернулася за отриманням такого статусу.

Якщо у вас прострочений термін перебування то перш ніж звертатися за підтвердженням громадянства дитини необхідно привести свій статус в Україні в легальну форму .

Підтвердження громадянства дитини для закордонного паспорта

В даний час для виїзду за кордон будь-якої людини, як дорослого, так і дитини потрібен паспорт для виїзду за кордон – “закордонний паспорт”. Раніше можна було вивозити дитину за наявності одного тільки свідоцтва про народження дитини. Але зараз тільки по закордонному паспорту! Так як паспорт для виїзду за кордон – документ, що підтверджує громадянство України, для отримання такого паспорта своїй дитині потрібна довідка про підтвердження громадянства дитини. Природно, в разі, якщо обоє батьків дитини громадяни України, і дитина народилася в Україні то така довідка не потрібна. В інших випадках варто завчасно подбати про отримання підтвердження громадянства дитини, щоб у разі потреби, а бувають ситуації коли такий паспорт необхідно оформити терміново, у Вас був готовий документ і не потрібно було витрачати дорогоцінний & nbsp; час.

Довідка про підтвердження громадянства дитини

Результатом всієї процедури підтвердження громадянства дитини буде отримання довідки про підтвердження громадянства дитини . Надалі один з примірників довідки буде необхідний для отримання дитиною паспорта після досягнення 14 – річного віку.

Довідка про підтвердження громадянства видається в двох примірниках, які мають однакову юридичну силу.

Другий примірник документа необхідний для обміну на ID – карту громадянина України.

Перший примірник назавжди залишається у вас.

Своєчасне звернення до імміграційного адвоката за юридичним супроводом процесу оформлення довідки – підтвердження громадянства дитини, стане гарантією отримання позитивного результату в строго визначені терміни!

Наш офіс в місті Харків

61057, Україна, Харків, майдан Конституції 21, офіс 1

+38 (096) 796 71 05

lawmagisters@gmail.com