Дозвіл на працевлаштування іноземців

Оформлення дозволу на працевлаштування в Україні

Пропонуємо повний супровід процесу оформлення

дозволу на роботу для іноземця в Україні

Отримання дозволу в найкоротший термін

Дозвіл на працевлаштування іноземних громадян

Дозвіл на працевлаштування в Україні з кожним роком стає все більш затребуваною послугою. Традиційно іноземці приїжджали в Україну & nbsp; або подивитися країну або для навчання в українських ВУЗах. Останнім часом кардинально збільшилася кількість іноземців бажаючих працювати в Україні, або відкрити тут свій бізнес. Велика частина відкривається бізнесу доводиться на торгівлю, підприємства громадського харчування або сфери послуг.

Однак, працевлаштування в Україні ця серйозна процедура як для роботодавця так і для найманого працівника – іноземця. Можливі порушення процедури можуть мати вкрай серйозні наслідки, як для працівника, так і для роботодавця. 

З організацією власного бізнесу ситуація ще більш заплутана, незважаючи на проведену в 2017 році лібералізацію процесу для іноземних інвесторів, процес оформлення дозвіл на роботу для таких категорій все одно досить заплутаний.

У такій ситуації довірити оформлення дозволу на працевлаштування в Україні нашого адвоката буде найкращим вирішенням питання. Ми гарантовано проведемо в найстисліші терміни всі необхідні дії для отримання для Вас дозволу на роботу в Україні і позбавимо Вас від занепокоєнь, пов’язаних зі спілкуванням з державними структурами.

Давайте подивимось з якими поширеними проблемами стикалися іноземці при оформленні дозволу на роботу або & nbsp; при відкритті власного бізнесу в Україні.

On – line

Ми цінуємо ваш час! Якщо у вас виникло питання або ви готові замовити послугу – дзвоніть прямо зараз або зв’яжіться з нами за допомогою зручного мессенджера.

“… Наші адвокати в будь-який момент укласти з Вами договір на надання правової допомоги та повністю супроводжувати весь процес оформлення дозволу на працевлаштування в Україні. За бажанням клієнта після отримання дозволу на роботу ми зможемо супроводити процес оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні…”

геннадій лагута

Адвокат, Керуючий партнер Адвокатського об’єднання ” Magisters “

Що таке дозвіл на роботу в Україні

Дозвіл на працевлаштування в Україні – це офіційний документ, що видається спеціально уповноваженим органом – Державною Службою Зайнятості України. Такий документ має обмежений термін дії, протягом якого іноземець може легально працювати в Україні.

Термін дії дозволу на роботу, в залежності від обставин, може видаватися на термін від шести місяців до трьох років. Найпоширенішим є дозвіл на один рік.

Потрібно розуміти. що не всім іноземцям необхідно отримувати дозвіл на роботу в Україні. Деякі категорії можуть вільно легально працевлаштуватися, без такого дозволу:

– іноземці у яких оформлений:

  – посвідка на постійне проживання в Україні

  – посвідчення, яке підтверджує отримання статусу біженця, або особи, якій надано тимчасовий притулок в Україні

– працівники представництв іноземних компаній в Україні

іноземці – працівники:

– авіаційних ліній;

– морського флоту

– працівники іноземних ЗМІ

-спортсмени

– рятувальники – працівники аварійно-рятувальних служб

– іноземці, що працюють в програмах міжнародної технічної допомоги

– викладачі ВНЗ, артисти і працівники мистецтв

– священнослужителі, задіяні в релігійних програмах

Якщо ви не належите до вище перелічених категорій, але хочете легально працювати в Україні тоді давайте розбиратися як же оформляти дозвіл на роботу:

В Україні законодавчо виділено три категорії іноземців, які працевлаштовуються в Україні

– Особлива категорія

  • фахівці IT і представники творчих професій
  • іноземці унікальних професій з рівнем зарплати в 50 і більше разів, перевищують мінімальну зарплату в Україні
  • власники (засновники або кінцеві бенефіціари) українських підприємств
  • випускники ТОП – 100 ВНЗ світу

– Друга категорія

  • іноземці в стадії здобувача статусу біженця в Україні
  • співробітники іноземних підприємств, які тимчасово перебувають в Україні з метою надання послуг українським компаніям
  • співробітники іноземних компаній, відряджені в Україну

– Інші працівники

У цю категорію потрапляють всі іноземні працівники, які не ввійшли в попередні дві категорії;

Особливості оформлення дозволу на працевлаштування в & nbsp; Україна

заробітня платня

Лібералізація торкнулася і питань мінімальних заробітних плат для іноземних працівників. Наприклад, для категорії особливих працівників, розмір оплати праці іноземця, взагалі, не регламентується і залишається на розсуд роботодавця. Для іноземних працівників гуманітарної сфери – освітніх закладів або благодійних організацій, мінімальна зарплата повинна становити розмір п’яти мінімальних заробітних плат встановлених в Україні. Працівники другий і іншої категорій – десять мінімальних зарплат.

*мінімальна заробітна плата в Україні з 01 січня 2021 року становитиме 6000 гривень, а з 01 грудня 2021 року – 6500 гривень;

Таким чином мінімальна & nbsp; зарплата, можлива для іноземного працівника в Україні становитиме для другої і третьої категорій – з 01.01.2021 60 000 гривен, з 01.12.2021 65 000 гривен.

термін дії дозволу

Термін дії дозволу, на який можна його оформити, також залежить від категорії іноземного працівника. За загальним правилом строк дії дозволу визначено до 1 року. Однак для категорії особливі працівники термін дозволу можливий до трьох років. Також виняток становлять внутрішні працівники іноземних компаній, перекладені на роботу в Україну – на весь термін дії контракту.

 Державне мито за отримання дозволу на роботу 

Розмір держмита за отримання дозволу на роботу, визначається виходячи з терміну на який такий дозвіл оформляється. Розмір держмита не є фіксованим і прив’язаний до розміру прожиткового мінімуму, який встановлюється для працездатних осіб.

Так в разі оформлення дозволу на роботу на термін

до 6 місяців – розмір держмита становитиме & nbsp; – 2 мінімуму

до одного року – 4 мінімуму;

до трьох років – 6 мінімумів ;

* прожитковий мінімум для працездатних осіб в 2021 році складе:

з 01.01.2021 – 2270 гривень; з 01.07.2021 – 2379 гривень і з 01.12.2021 – 2481 гривень.

Оформлення іноземного громадянина на роботу

До ми вже писали вище, в даний час процес оформлення іноземця на роботу в Україну значно лібералізовано. Це виражається, в першу чергу, в тому, що законодавчо усунуто вимога попереднього пошуку на відкриту вакансію працівника – українця. Раніше, перед тим як звертатись за оформленням дозволу на роботу для іноземця необхідно було подати заявку до територіального центру зайнятості з відкритою вакансією. У разі відсутності попиту на дану вакансію, через два тижні можна було звертатися за дозволом з необхідністю обгрунтувати залучення іноземного працівник і підтвердивши його кваліфікацію.

Це робило практично неможливим прийом іноземців на посаді не потребують кваліфікації. Прийом на інші посади вимагав ретельного обґрунтування. Необхідно було & nbsp; підтверджувати освітній рівень здобувача. що, найчастіше, викликало проблеми. До основних проблем можна віднести складності перекладу, легалізації документів, особливо якщо це стосувалося країн третього світу. На даний момент ці вимоги усунені.

Однак, слід зазначити кілька важливих моментів:

Необхідно стежити за тим, щоб у разі подачі документів на певну вакансію даний вид діяльності був присутній в статуті підприємства і, як наслідок, був представлений в єдиному реєстрі юридичних осіб.

У разі, якщо засновник підприємства працевлаштовується в своє підприємство, необхідно перевірити, щоб статутний фонд підприємства був повністю сформований на момент подачі заяви.

Всі ці факти центр зайнятості буде перевіряти самостійно і в разі невідповідності вимогам можлива відмова.

Дозвіл на працевлаштування іноземних громадян – необхідні документи

Пакет документів, який необхідно подати для отримання дозволу на працевлаштування іноземного громадянина в Україні був також істотно зменшений. Залишилися в минулому & nbsp; дипломи і атестати з навчальних закладів, що підтверджують освіту і кваліфікацію здобувача, довідки про відсутність судимості та медичні довідки

Тепер перелік необхідних документів виглядає так:

 Копія паспортного документа іноземця з перекладом на українську мову з підписом перекладача, завіреної нотаріально; Заява про отримання дозволу на працевлаштування; Проект трудового контракту з працівником; Фото 3,5 * 4,5;

Вимоги щодо надання додаткових документів залишилися для :

працівників творчих професій

підтвердження наявності авторських прав, свідоцтва та інше

відряджені співробітники

контракт з підприємством або контракт про переведення для правонаступників

випускники топ – 100 вищих навчальних закладів

диплом, легалізований для використання в Україні

Видача дозволу на працевлаштування іноземця в Україні

 Після підготовки повного пакету документів для оформлення дозволу на працевлаштування їх необхідно подати до обласного центру зайнятості. Місце подачі документів визначається за місцем знаходження (юридичної адреси) юридичної особи.

Після прийняття та розгляду протягом семи робочих днів центр зайнятості інформує роботодавця про прийняте рішення. Повідомлення може бути як за допомогою електронної пошти так шляхом відправки звичайного рекомендованого листа на адресу заявника. Цей лист необхідно отримати на пошті, інакше у центру зайнятість виникають питання про реальність місцезнаходження юридичної особи.

Після утвердження позитивного рішення ви можете отримати на руки готовий бланк дозволу. Однак, необхідно враховувати, що протягом 10 днів ви зобов’язані сплатити держмито, за видачу дозволу, про яку писали вище. Відсутність оплати, або несвоєчасна оплата призведе до анулювання дозволу на працевлаштування з усіма наслідками, що випливають.

Також необхідно пам’ятати, що протягом 90 днів роботодавець зобов’язаний укласти договір з працівником і передати копію укладеного контракту в центр зайнятості. невиконання або несвоєчасне виконання цієї умови, також призведе до анулювання дії дозволу.

 Продовження дії дозволу на працевлаштування

Роботодавець, при необхідності і наявності бажання, може продовжити дозвіл на працевлаштування необмежену кількість разів. Рішення буде прийнято протягом трьох робочих днів, а оплату, також необхідно здійснити протягом 10 робочих днів. Заява про продовження необхідно подати не пізніше, ніж за 20 днів до закінчення терміну дії дозволу.


Документи:

  • Заява;
  • Фото3,5*4,5 ;
  • інші документи (якщо такі були в первісному пакеті, наприклад, диплом);


Імміграційний адвокат в питаннях оформлення дозволів на працевлаштування

Основним питанням з яким стикається роботодавець якщо хоче залучити іноземного працівника це питання – потрібно даному працівнику дозвіл чи ні. Це пов’язано з тим, що найчастіше питання громадянства тієї чи іншої іноземця – неочевидні. Особливо це стосується жителів країн колишнього пострадянського простору. Найчастіше іноземець маючи права на українське громадянство навіть сам не підозрює про такі факти.

Також, паралельно з цими питаннями невідступно йдуть питання оформлення легального перебування в Україні іноземця з дозволом на працевлаштування. наприклад, іноземець, отримавши дозвіл на роботу, згодом подаючи документи в міграційну службу для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні з подивом дізнається що держава визнає його громадянином України що зробить отримання тимчасової посвідки неможливим. Природно це викличе ряд проблем.

 Самостійне оформлення часто призводить до відмов у видачі дозволу на роботу, що тягне за собою як втрати часу і нервів так і фінансові втрати.

FAQ – Відповіді на найпоширеніші питання

Чи може Фізична особа – підприємець офіційно приймати на роботу іноземних громадян ?

Так. Дійсно, з недавнього часу така можливість для ФО – П з’явилася. Тепер підприємці можуть офіційно оформляти на роботу іноземних громадян, нарівні, наприклад, з ТОВ.

Якщо у іноземця, який проживає в Україні, є посвыдка на тимчасове проживання, чи може він бути офіційно працевлаштований?

Ні. Не може. Посвідка на постійне проживання дає таку можливість, тимчасова – ні.

Чи може іноземець, маючи дозвіл на працевлаштування в компанії суміщати дві посади?

Так. Зараз таке можливо. Однак необхідно враховувати, що в такому випадку необхідно отримувати окремий дозвіл на кожну посаду.

Замовити дозвіл на роботу в Харкові можна звернувшись в наш офіс

61057, Україна, Харків, майдан Конституції 21, офіс 1

+38 (096) 796 71 05

lawmagisters@gmail.com