Адвокат з розлучень Київ Харків, консультації, захист ваших прав в суді

Послуги адвоката при розірванні шлюбу

Консультації адвоката при розірванні шлюбу

Проведення досудових переговорів, підготовка позовної заяви,

Представлення інтересів в судах всіх інстанцій

Послуги адвоката при розірванні шлюбу

Якщо ви зайшли на цю сторінку значить, найімовірніше, ви або вже знаходитеся в процесі розлучення, або замислюєтесь про те, щоб розірвати шлюб.

Розірвати шлюб в Україні можна двома способами: розірвання шлюбу в органах РАЦС, або процедура розлучення через суд. Процедура розлучення в РАЦСі істотно простіше, однак, так розлучитися можна не у всіх випадках.

Консультація адвоката з розірвання шлюбу

Процес розірвання шлюбу достатня проста. Однак, в більшості випадків, одночасно з розлученням, чоловік і жінка хочуть вирішити і деякі супутні проблеми: визначити розмір аліментних виплат, встановити, з ким залишиться проживати дитина, розділити спільно нажите майно і ряд інших питань. Вибрати оптимальний для себе шлях допоможе консультація з адвокатом з розлучень.

Як подати на розлучення

Якщо подружжя має бажання подати на розлучення – найпростіше це зробити, скориставшись послугами РАЦСу. У разі, коли обоє згодні оформити розлучення, не мають спільних неповнолітніх дітей і не мають один до одного майнових чи будь – яких інших претензій, то процес буде не складним. Для цього їм достатньо звернутися в районний відділ РАГС, де вони укладали шлюб і подати відповідну заяву на розлучення & nbsp; – про розірвання шлюбу.

При собі необхідно мати:

 • заяву про розірвання шлюбу;
 • паспорта обох подружжя;
 • оригінал свідоцтв про шлюб (у разі втрати, необхідно оформити дублікат);

Рівно через місяць, подружжю, також удвох, необхідно вдруге відвідати РАЦС і підтвердити свій намір розірвати шлюб, після чого їм буде оформлено свідоцтва про розірвання шлюбу та дані будуть внесені до реєстру.

Однак, така ідеальна ситуація відбувається не завжди. Найчастіше подружжя не хочуть або не можуть знайти порозуміння з ключових питань розірвання шлюбу, або майнових питань -тоді необхідно звертатися до суду. Також, виключно в суді, можна розірвати шлюб в разі наявності у подружжя спільних дітей.

On – line

Ми цінуємо ваш час! Якщо у вас виникло питання або ви готові замовити послугу – дзвоніть прямо зараз або зв’яжіться з нами за допомогою зручного мессенджера.

Розлучення через суд

Розлучення через суд – процедура складніша, ніж, за допомогою органів РАГС. Для того, щоб оформити розлучення через суд одна зі сторін, яка ініціює процес розлучення (позивач), повинен звернутися в районний суд за місцем знаходження відповідача. Подати наступні документи:

 • Позовна заява
 • Копія паспорта (позивача)
 • Оригінал свідоцтва про шлюб
 • Свідоцтво про народження дитини / дітей (якщо є діти)
 • квитанцію про оплату судового збору
 • Пакет документів для передачі відповідачу

На цьому етапі можуть виникнути складнощі. Оновлений ЦПК України пред’являє більш суворі вимоги до складання позовної заяви, ніж це було раніше.

Також позивачу необхідно визначитися з питанням місця проживання відповідача, для того, щоб не порушити правило територіальності. Правила визначення підсудності по категорії цивільних справ, до яких і відноситься позов про розірвання шлюбу, визначаються Цивільним кодексом України. Так ось, за загальним правилом, підсудність у справах про розлучення визначається за місцем проживання відповідача. Таким місцем проживання вважається адреса, за якою зареєстровано відповідач. У разі відсутності реєстрації, місце проживання може визначаться за місцем знаходження нерухомості (у власності); житла, орендованого відповідачем, або за останнім відомим місцем проживання.

Слід зазначити, що з цього правила є винятки :

 • наявність договору між подружжям про місце розгляду спору;
 • стан здоров’я позивача, яке не дозволяє прибути в суд за місцем проживання відповідача ;

Важливим моментом є також оплата судового збору. Часто проблеми виникають через неправильних або застарілих реквізитів, в результаті чого позов буде залишений без руху. Очевидно, що є доцільним заручитися підтримкою адвоката з сімейних питань або, як мінімум, отримати консультацію адвоката по питанню розірвання шлюбу.

Часто у клієнтів наших адвокатів виникає занепокоєння з приводу того, яке рішення прийме суд, в разі, якщо другий з подружжя буде ухилятися від участі в судових засіданнях або, того гірше, стане активно заперечувати проти розлучення. Потрібно однозначно розуміти, що інститут шлюбу в Україні побудований на принципі добровільності і ніхто проти вашої волі не може змусити вас перебувати в шлюбі. Якщо всі документи складені і подані правильно суд, однозначно, рано чи пізно, винесе відповідне рішення про розлучення.

Розлучення при вагітності

Розлучення не можливий під час вагітності дружини і протягом року з моменту народження дитини. Однак, в цьому випадку теж є свої винятки:

 • якщо батьківство визнано іншим чоловіком;
 • в разі протиправного обігу з другим чоловіком;
 • відомості про батька виключено з актового запису народження;

Подати на розлучення чи ні

Найчастіше у подружжя виникає невизначена ситуація, в якій вони до кінця не розуміють подавати на розлучення чи ні. В такому випадку вони можуть звернутися до суду зі спільною заявою про встановлення режиму окремого проживання. Це може зробити також один з подружжя, у разі, якщо немає згоди другого. Однак, в цьому випадку від нього буде потрібно обгрунтувати своє рішення.

При встановленні режиму окремого проживання подружжя отримують певні переваги дозволяють не подавати на розлучення.

Як відомо, все майно, придбане в шлюбі, є спільно нажитим, навіть, якщо оформлено на кого то одного з подружжя Так ось, майно, набуте одним із подружжя під час певному режимі роздільного проживання, не вважатиметься “спільно набутим”;

Дитина яка народилася в шлюбі автоматично визнається такою, що походить від чоловіка, навіть якщо і чоловік і жінка згодні, що це не так. При встановленому режимі роздільного проживання, дитина, що народилася після закінчення десяти місяців після встановлення такого режиму, не буде автоматично вважатися такою, що походить від чоловіка.

Законодавчо передбачено два варіанти виходу з режиму окремого проживання. У разі, якщо подружжя вирішує відновити спільне проживання вони можуть або:

фактично & nbsp; відновити сімейні стосунки або отримати судове рішення про припинення режиму окремого проживання. Природно, отримання судового рішення більш переважно, так як визначає конкретну дату припинення режиму окремого проживання. Це мінімізує ризики в подальшому.
РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ

Якщо ще двадцять років тому шлюб з іноземцем викликав здивування той зараз це звичайне явище. Більш того з кожним роком кількість таких шлюбів зростає. Деякі пари після оформлення шлюбу залишаються жити в Україні, деякі їдуть. Відповідно збільшення загального числа шлюбів зростає і кількість сімей які розпадаються. Резонно виникає питання: як розірвати шлюб з іноземцем? Це досить об’ємне питання. Ми вирішили підготувати спеціальну статтю, де можна детально ознайомитися з усіма нюансами розірвання шлюбу з іноземцем.

61057, Україна, Харків, майдан Конституції 21, офіс 1

+38 (096) 796 71 05

lawmagisters@gmail.com