Адвокат спадщина

Адвокат з питань

спадщини

УКРАЇНА / КИЇВ / ХАРКІВ

Адвокат з питань спадщини

Послуги адвоката у спадкових справах, завжди були вкрай актуальні в Україні. Спадкові спори залишали свій, значимий, слід протягом всієї історії людства. Більш того, можна сказати, що своїм виникненням, право багато в чому зобов’язане саме питанням перерозподілу спадщини. Право з роками вдосконалювалося, а кількість суперечок з спадщину не зменшувалася.

І в сучасному світі питання спадкування стоять дуже гостро. До того ж, з питаннями спадкування та оформлення спадщини протягом життя стикається практично будь-яка людина.

Однак, не часто рішення подібних спадкових справ проходить гладко. Багато родичів ще за життя спадкодавця, м’яко кажучи, не відчувають один до одного симпатій. Ситуацію пом’якшує те, що вони живуть не перетинаючись. У момент коли настає час зайнятися питаннями спадщини такий перетин виникає неминуче. І тут, звичайно, з іскри спалахує полум’я. Додатково може ускладнити ситуацію наявність спадкоємців як за законом так і за заповітом.

Сфера дії адвокатів у спадкових справах

Якщо ви передбачаєте можливі ускладнення в питаннях отримання спадщини вкрай важливо своєчасно, не затягуючи, звернутися за правовою підтримкою до адвоката по спадкових справах. Незалежно від того, на якій стадії знаходиться ваша справа, залучення адвоката у спадок істотно збільшить ваші шанси на позитивний результат справи. Адвокатське об’єднання “Magisters” надасть у ваше розпорядження адвокатів по спадкових справах в Україні, в містах Києві та Харкові.

On – line

Ми цінуємо ваш час! Якщо у вас виникло питання або ви готові замовити послугу – дзвоніть прямо зараз або зв’яжіться з нами за допомогою зручного мессенджера.

Коли буде потрібен адвокат зі спадкових справ

Спори, що випливають із спадкового права, і, що вимагають обов’язкової участі адвоката у спадокових справах, виникають не тільки в разі конфлікту родичів з приводу спадкової маси. Такі конфлікти, найчастіше, виникають між спадкоємцями за законом і спадкоємцями за заповітом. Ми всі, не раз, ставали свідками таких конфліктів в публічній площині, що виникали після смерті артистів естради, театру і кіно. Навіть, якщо ви єдиний спадкоємець, ви все одно, можете потрапити в скрутну ситуацію, наприклад, пропустивши строки прийняття спадщини.

Питання отримання спадщини може бути обтяжена тим фактом, що ви проживаєте далеко від місця проживання і розташування майна спадкодавця. Ви можете проживати в іншому регіоні, іншій країні. Бувають випадки, коли спадкоємець, взагалі, живе на іншому континенті. Виїзд для оформлення спадщини може бути ускладнений з різних причин. Це може бути робота, необхідність перебувати з дитиною або необхідність доглядати хворого родича. В такому випадку, оптимальним виходом стане укладення договору про правову допомогу з адвокатом у спадокових справах. Це дозволить делегувати повноваження і бути впевненим в якісному вирішенні вашого спадкового питання.

Послуги адвоката по спадкових справах

Як ми вже писали раніше, спадкові спори дуже багатогранні. Виходячи з цього адвокату по спадкових справах необхідно враховувати в своїй роботі безліч нюансів. Особливою складністю відрізняються справи про перерозподіл часток між спадкоємцями за законом і спадкоємцями за заповітом.

Адвокатська компанія “Magisters” пропонує вам правову підтримку в питанні оформлення спадщини або в разі виникнення спадкового спору:

 • Консультації з питань оформлення спадщини як за заповітом, так і за законом, роз’яснення черговості спадкування та інших питань
 • Підбір нотаріуса, який володіє відповідним знаннями і досвідом для оптимального оформлення спадщини
 • Підготовка проекту заповіту і його нотаріальне оформлення
 • Розробка та супровід процесу підписання договорів про прийняття спадщини, відмови від спадщини і розподілу спадщини;
 • Комплексні послуги з відновлення втрачених документів для прийняття спадщини
 • визначення спадкової маси, направлення адвокатських запитів
 • Переговори із застосуванням методів медіації з питань розподілу спадщини між спадкоємцями
 • Визнання заповіту недійсним в повному обсязі або частково
 • Оскарження дій нотаріуса
 • Представлення інтересів спадкоємців в судах всіх інстанцій

Відновлення додаткового строку для прийняття спадщини

Мабуть найпоширеніша проблема в питаннях спадкування це пропуск встановленого шестимісячного строку для прийняття спадщини. Законодавець, та й судова практика, не дуже прихильно ставиться до таких питань. Однак, люди часто через незнання, або в силу певних технічних причин, не встигають вчасно звернутися за прийняттям спадщини. В такому випадку, єдиною можливістю залишається звертатися за судовим захистом. Однак, для того, щоб таке звернення було результативним, необхідно правильно аргументувати свої вимоги. Також важливим, є вміння правильно, юридично грамотно, скласти позовну заяву до суду.

В рамках послуги “відновлення додаткового строку для прийняття спадщини” адвокат по спадкових спорах:

 • проконсультує вас з питань пов’язаних з проблемою пропуску строку, ознайомитися з наявними у вас документами;
 • сформує, спільно з вами, правову позицію у справі;
 • визначить коло підстав, які стануть в суді аргументами в вашу користь;
 • складе позовну заяву;
 • подасть складену позовну заяву в суд і представить ваші інтереси;

Визнання в судовому порядку права власності на майно

Іноді виникає ситуація, коли зареєструвати право на майно отримане в результаті успадкування неможливо зареєструвати у нотаріуса. Це можуть бути різні ситуації, наприклад як в попередньому випадку, коли спадкоємцем пропущено строк на звернення. Також бувають ситуації коли:

 • ви сумніваєтеся в достовірності заповіту або в тому, що воно було складено добровільно, без примусу, і заповідач усвідомлював сутність своїх дій;
 • майно на яке ви претендуєте не було зареєстровано повністю в передбаченому порядку;
 • виникають питання з браком будь-яких документів, необхідних для прийняття і оформлення спадщини, а також, з коректністю їх оформлення;
 • право успадкування заперечується;

У таких ситуаціях адвокат у спадок готовий надати послуги з :

 • консультації та збору необхідних, відсутніх документів для звернення до суду;
 • визначенням всього обсягу спадщини або його елементів, шляхом направлення відповідних адвокатських запитів;
 • складання і подання до відповідного суду позовної заяви, оформленого належним чином;
 • отримання судового рішення та проведення подальшої державної реєстрації майна;

Правовий супровід підготовки проекту і оформлення заповіту

Заповіт має бути обов’язково завірене нотаріусом. Відповідно текст заповіту також складається нотаріусом, який буде його завіряти. Наслідок цього найчастіше може стати не зовсім коректне формулювання деяких аспектів в заповіті. В подальшому це може стати предметом судових розглядів. Щоб уникнути негативних наслідків в подальшому необхідно залучити до процесу підготовки і запевненням тексту заповіту адвоката у спадкових справах. Адвокат зможе юридично супроводити весь процес підготовки і запевнення заповіту, перевірити текст заповіту на коректність і детально роз’яснити заявнику всі аспекти заповіту. Також важлива роль адвоката у випадках коли заявник, за станом здоров’я, або з інших причин не може сам прибути до нотаріуса. У таких ситуаціях необхідно організувати виїзд нотаріуса за місцем знаходження. організацію такого процесу, природно, доцільно довірити адвокату. Особливо важлива роль адвоката при складанні, так званих “секретних заповітів”. Текст такого заповіту не бачить навіть нотаріус. Він просто бере такий документ в уже запечатаному вигляді. Далі сам нотаріус запечатує його вдруге в свій конверт і відправляє на зберігання. В такому випадку, підготовку тексту заповіту краще довірити адвокату. Вся інформація яку отримає адвокат в процесі даного заходу захищена адвокатською таємницею і не може бути розголошена третім особам.

Допомога адвоката по включенню майна в спадок

Можуть мати місце ситуації, коли яка-небудь частина майна не може бути включена в загальну масу спадщини. У переважній більшості випадків така ситуація виникає з – за неправильності оформлення документів при житті. Також бувають ситуації коли майно взагалі не було оформлено у відповідності до вимог.

Найчастіше такі проблеми виникають в ситуаціях з наявністю:

 • незареєстрованого об’єкта нерухомості, наприклад гаражі тощо;
 • будинку або квартири, які в свою чергу, дісталися спадкодавцеві як спадок, проте юридично не прийняв і не оформив спадщину;
 • об’єкти авторських прав;
 • частки в господарських товариствах різних форм власності;

Також іноді проблеми виникають з фінансовими активами, наприклад, вкладами в банках або виплат, належних спадкодавцеві, але не отриманими ним за життя.

Зрозуміло, що в разі відсутності правовстановлюючих документів на те чи інше майно нотаріус відмовить у включенні до реєстру майна на яке видається свідоцтво. В такому випадку вам на допомогу прийде адвокат у спадок. Вирішення подібних суперечок вимагає, в більшості випадків, звернення до суду для захисту ваших прав. Відповідно, в завдання адвоката у спадок входить підготовка аргументації і, в разі необхідності, пошук і отримання необхідних документів. Таких документів, які послужать підтвердженням позовних вимог. Другим завданням адвокату у спадок буде підготовка позовної заяви до суду та подання ваших інтересів в суді.

Оформлення Спадщини в Україні

Значну частину в питаннях правової допомоги з оформлення спадщини адвокати по спадковим справах нашого адвокатського об’єднання отримують від зарубіжних клієнтів. Це пов’язано з історичними причинами, що дали світові кілька хвиль імміграції з України на початку і середині двадцятого століття. Таким чином сформувалися потужні українські діаспори в США, Канаді, Австралії, Німеччині і низці інших країн. Природно у всіх іммігрантів залишилися родичі в Україні. Друга потужна хвиля імміграції з України була після розпаду Союзу. Зі зрозумілих причин, у всіх цих людей, періодично, виникають питання з прийняттям спадщини, що відкрився в Україні. Проблемою може стати та обставина, що, найчастіше, спадщина відкривається раптово. У людей, особливо західної цивілізації, час розписано і для них може стати проблемою виділити час і приїхати в Україну, для особистого прийняття спадщини та оформлення всіх необхідних документів. Також відмінність правових систем може створити додаткові проблеми для спадкоємця в питаннях документального підтвердження своїх прав на спадщину.

У такій ситуації оптимальним варіантом буде укласти договір про правову допомогу з адвокатом у спадок. Таким чином ви отримаєте комплексні переваги. З одного боку ви отримаєте консультацію і зможете чітко розуміти які документи вам потрібні з країни вашого проживання і як їх правильно оформити. У разі необхідності адвокат по спадкових справах отримає для вас відсутні документи або встановить в судовому порядку певні факти. Головною ж перевагою служить можливість повністю довірити адвокату процес комплексного оформлення спадщини та реєстрації ваших майнових прав без приїзду в Україну. Цим ви збережете свій час, а витрати сплачені вам в якості гонорару адвокату у спадок будуть порівнянні з витратами на приїзд та проживання в Україні.

ОФИС в ХАРЬКОВЕ

61057, Україна, Харків, майдан Конституції 21, офіс 1

+38 (096) 796 71 05

lawmagisters@gmail.com